Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jak zmyć z lakieru asfalt?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jak zmyć z lakieru asfalt?

    pracując w serwisie urządzeń pewnej niemieckiej marki miałem sytuację: ale najpierw wstęp, jak wiadomo większość polaków "zna" się na wszystkim a jak nie to szwagier albo brat, kolega szwagra, sąsiad itd.... czyli zawsze sprzęt do garażu podstawowy zestaw kluczy + młotek i przecinak i do naprawy (ma to oczywiście i pozytywne strony bo zawsze przy takiej robocie można opróżnić jakąś flaszeczkę :diabelski_usmiech )
    jak własne naprawy garażowe nie pomagają to zaczynamy szukać serwisu i tu:
    przychodzi do mnie klient ze sprzętem i jak odrazu na pierwszy rzut oka widać że ktoś już w nim grzebał czasami mówię że widać że już jakiś znachor tu łapki wsadzał albo pytam czy jakiś mądry już tu grzebał
    i tak było z jednym klientem którego pytam czy jakiś mądry tu grzebał wtedy facet z bardzo zdziwioną miną odpowiada że no tak
    sprzęt musi zostać na serwisie więc spisuję protokół przyjęcia i sam prawie parskam śmiechem kiedy po spytaniu gościa o nazwisko odpowiada Mądry Eugeniusz

  • #2
    Jak zmyć z lakieru asfalt?

    Może ktoś przerabiał temat zanieczyszczeń na błotnikach?
    Wjechałem (latem) na świeży asfalt i z pod kół wystrzeliły czarne kropki. Czym to zmyć?

    Komentarz


    • #3
      Benzyną ekstrakcyjną lub podobnym rozpuszczalnikiem tylko w przypadku tych "innych" zrób najpierw delikatny test wytrzymałości lakieru gdzieś w mało widocznym miejscu ( niektóre rozpuszczalniki potrafią ruszyć też lakier ). Benzyna jest raczej bezpieczna ( przynajmniej u mnie nic z lakierem się nie dzieje ).
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        W obecnych czasach napisałbym raczej, że jedynie benzyną EKSTRAKCYJNĄ, po uprzedniej próbie w miejscu niewidocznym, jak lakier użyty na aucie na ekstrakcyjną zareaguje. Benzyna LAKOWA jest o wiele bardziej niebezpieczna i bardzo dużą część lakierów, nie tyle od razu rozpuszcza, ale niszczy ich powłokę bardzo skutecznie (a przecież wydawałoby się, że taka to niby mała różnica, jedna benzyna, i druga benzyna). Podobnie jak benzyna lakowa zachować się może większość produktów których nazwa zaczyna się od wyrazu "Rozcieńczalnik"

        Niestety, czasy w których taksówkarze etyliną nabłyszczali karoserie samochodów odeszły do prehistorii.
        Pozdrawiam, Robreg.
        ----
        furmanka.blogspot.com fan ;-)

        Komentarz


        • #5
          MAC PRICKBORT MAC 124 i pozamiatane :szeroki_usmiech

          Właściwie po aplikacji i kilku minutach leżenia na lakierze ścieramy wszystko miękką mikrofibrą. Jak bardzo dużo smoły jest to ten proces trzeba powtórzyć.

          Środek jest dużo lepszy od benzyny ale też dużo droższy.

          Komentarz


          • #6
            Podepnę się do tematu - a progi ochlapane betonem czym wyczyścić? Od benzyny nie schodzi... papieru ściernego narazie nie chcę ruszać ... jakieś pomysły?
            SATYNOWA O2 Tour
            Z pozdrowieniami
            Bartek

            Komentarz


            • #7
              Asfalt schodzi potraktowany olejem napędowym na szmatce, a beton - ciężki temat chyba w pierwszej kolejności go trzeba namoczyć....

              Komentarz


              • #8
                horn3, jak chcesz tanio i dobrze to tylko nafta. inaczej lunaten . nafta oświetleniowa. sprawdzane przez 25lat osobiście :szeroki_usmiech
                O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                GVI 1.4TSI
                LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                Komentarz


                • #9
                  Zwykłym masłem. Stara skuteczna metoda .
                  1.2 Elegance

                  Komentarz


                  • #10
                    Potwierdzam opinie kolegów, nafta oświetleniowa poradzi sobie z asfaltem, bez szkody dla lakieru. Za nie całe 10zl /0,5l - dostępna w Castorama, Leroy...
                    Można użyć glinki, najtańsza to ok 35zł/100g - to bardziej dla maniaków auto spa Też sciagnie kropki asfaltu + inne osady, a lakier gładziutki pod politurę/wosk.
                    Octavia2 Tour

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Jazz111
                      Zwykłym masłem.
                      masło jest tłuste i trzeba potem dobrze myć auto . po nacie wycierasz suchą szmatą i masz wóz jak po wosku..
                      O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
                      GVI 1.4TSI
                      LANCIA YPSILON 1.2 MPI
                      tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

                      Komentarz


                      • #12
                        Używam mleczka Prestone , dość fajnie schodzą różnorakie syfy... I ponoć konserwuje lakier
                        Była O1 TDI , jest G7 Variant TSI

                        http://www.motostat.pl/user_images/71265/icon3.png

                        Komentarz


                        • #13
                          ja polecam glinke
                          Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                          Komentarz


                          • #14
                            beton niestety czymś kwaśnym trzeba traktować
                            Pozdrawiam
                            Marcin

                            Komentarz


                            • #15
                              ja u siebie niedawno do asfaltu zastosowałem produkt SNB. rewelacja rozpuszcza i daje efekt krwawienia tzn wszystko pieknie spływa.
                              SNB,SANEGO SANESOLV EXTRA 1L - USUNIE SMOŁĘ ZOSTAWI LSP - ShowCarShine
                              BYŁA o1 rs
                              BYŁA o2 1.6
                              JEST S2 kombi Platinum 2.0 tdi 170 KM DSG

                              Komentarz


                              • #16
                                Przetestewałem kilka srodków podam dwa skrajne najgorszy ''moje auto'' najlepszy o dziwo autoland-antysmoła-warunek temperatura blachy musi miec conajmniej 20 c a dla b.dobrego efektu podgrzej drzwi np suszarką (lato predko nie wroci)

                                Komentarz


                                • #17
                                  Ja używam Decabitu Oops, something lost
                                  Kilkanaście sekund po spryskaniu smoła rozpuszcza się i zaczyna spływać, wystarczy zetrzeć papierowym ręcznikiem. Nie niszczy lakieru, ale na wszelki wypadek, ja po użyciu tego środka myję samochód.

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Potwierdzam skuteczność nafty. Niedroga i nieagresywna.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      zwykła MARGARYNA i koniec tematu

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez voytek
                                        Ja używam Decabitu Oops, something lost
                                        Kilkanaście sekund po spryskaniu smoła rozpuszcza się i zaczyna spływać, wystarczy zetrzeć papierowym ręcznikiem. Nie niszczy lakieru, ale na wszelki wypadek, ja po użyciu tego środka myję samochód.
                                        Zakupiłem na Allegro (z przesyłką 20pln)
                                        Link

                                        Działa rewelacyjnie! Sprawdziłem, polecam!

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          ja używam benzyny ekstrakcyjnej, nigdy nie było problemów !! Później myje auto szamponem.
                                          NOWA TWARZ http://www.wrzuta.pl/obraz/x1NMSALRtR/
                                          Bilstein B4+tarcze ATE PD+klocki ATE - SUPER ZESTAW !!
                                          Wojtisek - bokiem do przodu to jest to !!!!
                                          171 KM ; 402 Nm obr/min
                                          Nie sztuką jest zabić muchę przednią szybą, sztuką jest zabić ją boczną...

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Najlepiej kupić sobie coś takiego:
                                            www.all4auto.pl
                                            Testowałem na swojej Octavii - miałem dość sporo kropek po masie bitumicznej.
                                            Działa rewelacyjnie. Praca jest bajecznie prosta, wszystko schodzi jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki...
                                            MILLERS OILS ON BOARD

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Re: Jak zmyć z lakieru asfalt?

                                              Zamieszczone przez horn3
                                              Może ktoś przerabiał temat zanieczyszczeń na błotnikach?
                                              Wjechałem (latem) na świeży asfalt i z pod kół wystrzeliły czarne kropki. Czym to zmyć?
                                              Proponuje delikatnie zdrapać delikatnie. Benzyna może odbarwić.

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Re: Jak zmyć z lakieru asfalt?

                                                Zamieszczone przez CC_Bartek
                                                Proponuje delikatnie zdrapać delikatnie.
                                                :Bojesie: :Bojesie: :Bojesie:

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez CC_Bartek
                                                  Proponuje delikatnie zdrapać delikatnie. Benzyna może odbarwić.
                                                  Boisz się, że benzyna odbarwi Ci lakier a nie boisz się drapać przyklejonej jak cholera smoły ad:

                                                  Koledzy już pisali... są do tego odpowiednie środki, które nawet wosku na lakierze za bardzo nie ruszą i można je stosować na wszystkie materiały włącznie z plastikiem.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X